Cyklistický zájezd Dolomity na kolech

  • popis
číslo název zájezdu odjezd příjezd cena (Kč) stav zájezdu
338 Dolomity na kolech pá 31.08.2018 st 05.09.2018 6 400,- USKUTEČNĚN
ZÁLOHA 3 000 Kč

- velehory rekreačně -

Zájezd do Dolomit na kolech – a to už do několika různých oblastí Dolomit – jsme dělali už vícekrát. Program nikdy nebyl „těžký“ a vždy byly možnosti, jak si i základní skupinovou verzi s průvodcem ještě ulehčit, přesto určitá část zákazníků tu nabídku prostě přešla s komentářem „hmm, hory – to bude těžké…“.

Rozhodli jsme se tedy připravit zájezd doopravdy lehký a trochu provokativně ho nazvat zájezdem „velehory rekreačně“. Samozřejmě, že určitému převýšení není možné se v horách vyhnout, avšak tratě máme vždy pečlivě navržené tak, aby převažovaly sjezdy nad stoupáními, tak, aby zájezd byl v základní verzi lehký. Zdatnější cyklisté si mohou samozřejmě individuálně zvolit i náročnější trasy, jak pro silniční, tak pro horská kola. Většina tras základního provedení vede po horských silničkách, nebo cyklostezkách.

Ubytování je ve venkovském penzionu s polopenzí v jihotyrolské vesničce Rodeneck ve 2-lůžkových, na přání i vícelůžkových pokojích s příslušenstvím, s pěkným venkovním bazénem. Kola přepravíme naprosto bezpečně na speciálně vybaveném přívěsu.

Program zájezdu:

1.den: Sraz ve 22:00 hod. v Praze 5, u stanice metra Nové Butovice

2.den: Ráno příjezd na Brennerský průsmyk (1375), cyklostezkou volně údolím Eisacktal s překrásnými výhledy na údolí a okolní dvaapůltisícovky až k obci Mühlbach (780), kde jsou u silnice na parkovišti speciální prodejny s místními produkty. Tam bude také čekat náš bus, po naložení kol krátký dojezd busem na ubytování. Celková délka 45 km, převýšení ve stoupání nepatrné. Přídavek je možný do Pflerschtalu (odbočka dl. cca 10 km z 1100 na 1250), několik dalších možností je ve Sterzingu

3.den: Busem k hotelu Palmschoß (1700), okružní cesta „kolem Plose“, hned po několika km je možná odbočka na Passo Erbe (2000), hlavní trasa po lesní cestě do vesnice Luson (970), pak přes nevelké stoupání sjezd do Brixenu (500) kam přejede bus. Naložení kol, prohlídka města, dojezd na ubytování. Celková délka bez přídavku cca 40 km, převýšení bez přídavku v součtu necelých 200 m (s přídavkem cca 400m)

4.den: Busem do údolí Ahrntal, do bočního údolí Raintal do vesničky Rain (1600). Zde jsou ideální možnosti pro přídavky (seznámí Vás průvodce), protože pak už následují převážně sjezdy. Sjezd z Rainu do Ahrntalu (Sand in Taufers 850) je velmi atraktivní, s nádhernými výhledy, se zastávkami krásných vodopádů. Zde možná prohlídka hradu a pokračování ve sjezdu do Pustertalu k městu Bruneck. Nakládka kol, prohlídka města, dojezd na ubytování. Bez přídavků celkem cca 30 km, převýšení nepatrné. Zájemci o pokračování Pustertalem mohou pokračovat dalších 25 km až do Mühlbachu (+možnost přídavků „nahoře“ v Rainu)

5.den: Ráno (bez autobusu) přímo z Rodenecku (1000) stoupání do Rodenecker Almu (cca 1300), odtud jsou možné nádherné přídavky, prakticky bez omezení. Hlavní trasa po pláních cyklostezkou, opět přes Luson a Brixen, pak s odbočkou do Neustiftu (cca 600), kde si lze prohlédnout proslulý gotický klášter s restaurovanými freskami. Základní délka trasy 30 km, převýšení v součtu cca 450 m. Pro ty, kteří nechtějí ani zde uvedená stoupání má průvodce připravený zajímavý poznávací program, zahrnující možné koupání v přírodě (Varna 680), rovněž klášter v Neustiftu, příp. Aquaarénu v Brixenu. Naložení kol, odjezd domů, jízda přes noc

6.den: Návrat ve velmi časných ranních hodinách

Obsah ceny: jízdné vč. přepravy kol na spec. přívěsu, 3x nocleh s polopenzí, pobytová taxa, průvodce

Ubytování, stravování: Ubytování v penzionu s polopenzí


HOME CK  >> HOME léto  >> Cykloturistika  >> Dolomity na kolech
 

Cestovní kancelář Víkend, Palackého náměstí 200/10, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 140, fax 311 51 44 96