Poznávací a turistický zájezd Korfu

  • popis
číslo název zájezdu odjezd příjezd cena (Kč) stav zájezdu
339 Korfu - letecky so 05.09.2020 so 12.09.2020 17 800,- sezóna 2020
ZÁLOHA 8 000 Kč

ostrov Kerkyra – smaragd Středomoří ubytování u jedné z nejhezčích pláží ostrova

Nejsevernější a nejzápadnější z těch větších ostrovů Řecka nabízí úžasně zelenou krajinu se sady citrusů, olivovníků, cypřišů, vavřínů a jiné vegetace i rozmanité půvabné pláže a průzračné moře, jako vystřižené z karibské pohlednice. Půvab malebné krajině také dodávají ospalé horské vesnice, starobylé kláštery i překrásné hlavní město ostrova. Není divu, že zde ráda pobývala např. rakouská císařovna Sissi, různí členové britské královské rodiny aj., nechte se okouzlit i Vy!

Náš pestrý výletní program se skládá z různých vycházek a není náročný na fyzickou kondici. Je průřezem největšími přírodními zajímavostmi ostrova v kombinaci s kulturními památkami a příjemnými městečky, nechybí ani koupání na různých plážích ostrova. Všechny výlety budeme realizovat pronajatým busem místního dopravce a jsou v ceně (s výjimkou vstupů a lodi), můžete samozřejmě kdykoli dát přednost relaxaci v místě ubytování.

Ubytování je zajištěno mimo oblasti s bouřlivým nočním životem či masovým turismem - my jsme pro Vás zvolili příjemné krásné městečko na západním pobřeží Agios Gordios, které umožňuje i příjemné brouzdání v okolí ve dny volna. Hotel se nachází 400 m od místní pláže, hosté mají také přístup zdarma do bazénu v sousedním objektu. Ve vzdálenosti do 100 m od hotelu je restaurace, kavárna i minimarket, v blízkém okolí pak další stravovací i nákupní možnosti, v objektu si lze připlatit též snídani. Na výběr je z hotelových studií, jednoa dvouložnicových apartmánů, vždy s vlastním příslušenstvím a kuchyňkou. Apartmány se nacházejí v horním patře bez výtahu. Od každého typu je k dispozici jen omezené množství, zde je v ceně zahrnuto ubytování po 2 osobách ve dvoulůžkových studiích, bez snídaně, svoje požadavky upřesněte prosím již při přihlášení:
● studio pro 2 os – v ceně
● 1-ložnicový apartmán, obsaz. 3 os – příplatek 500/os
● 2-ložnicový apartmán 2+2, obsaz. 3 os – příplatek 1400/os
● 2-ložnicový apartmán 2+2, obsaz. 4 os – sleva 600,-/os

Ostrov nabízí vše pro Vaši dokonalou dovolenou - nádherné pláže, průzračné moře, osvěžující zeleň, neuvěřitelné památky i nespočet hospůdek a různých taveren s vynikajícími místními specialitami.

Program zájezdu:

1.den: Sraz na letišti V. Havla, Praha-Ruzyně, večerní let na Korfu, transfer na ubytování na západním pobřeží v městečku Agios Gordios

2.den: Volný den k poznání okolí, odpočinku a koupání

3.den: Severovýchod ostrova: kouzelnou krajinou na severní stranu ostrova. Procházka poblíž malé rybářské vesničce Agios Stefanos na krásnou, málo frekventovanou pláž Avlaki, koupání. Zastávka v městečku Sidari, u legendárního Canal d‘Amour. Volno v malebném přístavním letovisku Kassiopi

4.den: Západ ostrova – jižnější část: Nenáročná vycházka u horské vesnice Kato Garouna a vyhlídka na nejatraktivnější část členitého pobřeží. Pelekas – návštěva vesnice s úzkými uličkami a známá vyhlídka Císařův trůn

5.den: Volný den k odpočinku a koupání

6.den: Západ ostrova – severnější část: úžasné vyhlídky na členité pobřeží. Příjemné letovisko Paleokastrítsa se starobylým mužským ortodoxním klášterem Panajía Theotokós. Možnost vyjížďky lodí k nádherným, jinak nepřístupným plážím, pobřežním jeskyním apod. (~12 €, není v ceně). Vyhlídka Bella Vista. Přejezd do Afionas a vycházka na působivou pláž Timoni, koupání

7.den: Vycházka u impozantní zříceniny hradu Angelokastro, kdysi jedné z nejvýznamnějších pevností ostrova, a vycházka s výhledy do zátoky Agios Georgios. Návštěva specializované prodejny místních likérů Mavromatis z citrusů kumquat a ochutnávka (€)

8.den: Poslední vykoupání v moři a odjezd z ubytování. Přejezd na východní pobřeží k hlavnímu městu. Návštěva zámečku Achilleion, letního příbytku císařovny Sissi. Pěkná vyhlídka z poloostrova Kanoni na Myší ostrov a klášterní ostrůvek Vlacherna. Historické hlavní město ostrova Kerkyra (zapsané na seznamu UNESCO, považované za jedno z nejhezčích v Řecku) – starobylé uličky, památky a volno k nákupu suvenýrů. Transfer na letiště a let do Prahy, momentálně stanoven na noční hodiny (může se změnit, upřesníme)

Obsah ceny: letenka s poplatky, charterový bus, 7 x ubytování ve studiích pro 2, pobyt. taxa, průvodce


 

Cestovní kancelář Víkend, Palackého náměstí 200/10, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 140, fax 311 51 44 96