CK Víkend PLUS lyžařské zájezdy 2019

img
 Alta Badia - Sella ronda

Lyžování Alta Badia a Sella ronda - ubytování přímo u sjezdovek

Alta Badia - Sella ronda

Při lyžování v Alta Badii budete odměněni nepřekonatelnými výhledy na centralní italské Dolomity. Lyžování v samotné Alta Badii si můžete rozšířit o návštěvu sousedních lyžařských ski center Val Gardena, Val di Fassa a Arabba, které tvoří se střediskem Alta Badia propojený lyžařský okruh Sella ronda s nabídkou více než 500 km sjezdovek. Lyžařské zájezdy do Alta Badie s ubytováním v apartmánech přímo u sjezdovek vám tak umožní doslova "lyžování z postele". Alternativně nabízíme zájezdy s ubytováním ve Val di Fassa a v severních Dolomitech.

Alta Badia

  • www.altabadia.org
  • ski mapa
  •    
  • modré:   70 km
  • červené:  53 km
  • černé:     7 km
  • celkem: 130 km
  • výška: 1.324 - 2.778 m n.m.
IMG

 

Lyžařské středisko Alta Badia se nachází v cca 30 km jižně od Kronplatzu a tvoří jednu ze čtyřech částí lyžařského okruhu Sella ronda.

Jednu z nejrozsáhlejších plně propojených oblastí Dolomit s drtivou převahou kratších, mírných až středně prudkých sjezdovek rámují opravdu impozantní horské kulisy Dolomit.

Lyžařský areál se rozvíjí po oblých vrcholcích nad údolím Badia, jímž se vine hlavní osa v podobě vyšňořených turistických městeček – Pedraces, La Villa, San Cassiano, Corvara a Colfosco. Kolem nich je utkána hustá pavučina 130 km sjezdových vláken, jež se vinou rozsáhlými zvlněnými loukami a několika lesními průseky.

Sjezdovkám vládne modrá a červená s carvingovou příchutí, nejkrotčeji působí oblast mezi průsmykem Campolongo, Corvarou a San Cassianem. Z vrcholu Piz la Ila do La Villy naopak stéká černá „výzva“ Gran Risa, kterou si za svůj každoroční cíl zvolil i Světový pohár. Krásná široká, ale členitá černá spadá i z kóty Vallon (2 550 m) v masivu Selly. Směrem do Corvary pak na ni navazuje dlouhá červená. Kratší tratě se sportovními úseky se najdou i nad Colfoscem na úpatí skalní homole Sassongher.

Lyžařský rozlet není omezen ani hranicemi střediska. Z okolních průsmyků se sjezdovky spouští do dalších oblastí, z passo Gardena do Val Gardeny a z Passo Campolongo do Arabby. Alta Badia je tak jako stvořena pro lyžařskou turistiku. Kolem dokola zdejší horské dominanty – masivu Sella – vede legendární okruh Sella Ronda.

Údolí kdysi bývalo těžko přístupnou končinou, o čemž svědčí původ zdejších nejstarších obyvatel – Ladinů. Ti jsou podobně jako Rétorománci pradávnými alpskými usedlíky, kteří byli z dostupnějších údolí vytlačeni už starověkými nájezdníky.

 

Sella ronda

IMG

 

Okruh nese jméno podle skalní skupiny Sella, kolem které se nachází 4 nejvýznamější skiareály společnosti Dolomiti Superski : Val Gardena, Alta Badia, Arabba a Val di Fassa. Areály jsou vzájemně propojeny a čítají více než 400 km sjezdovek v té nejkrásnější části centrálních Dolomit.

Kolem masivu Sella jsou vyznačeny dvě trasy umožňující během dne provést okruh přes všechna střediska. Ve směru hodinových ručiček je to oranžová trasa dlouhá cca 26 km, v opačném směru pak trasa zelená, dlouhá cca 22 km.

Největším lákadlem jsou výhledy na nejznámější vrcholy Dolomit: Marmolada, Piz Boe, Sasso Lungo nebo Civettu. Trasa je vedena vetšinou po modrých a červených sjezdovkách, návštěvu Sella rondy je však možno vylepšit zajížďkami na sportovní sjezdovky v Arabbě, v Santa Christině či v La ville, případně na Marmoladu.

Pro realizaci okruhu Sella ronda je zapotřebí celoplošný skipas Dolomiti Superski.

 

Lyžování a lyžařské zájezdy 2019 v Itálii       Ing. Martin Jindrák - CK Víkend PLUS, Valdecká 84, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 136     webdesign: Martin Jindrák