CK Víkend PLUS lyžařské zájezdy 2020

img
 Folgaria

Lyžování - Folgaria - zájezdy včetně skipasu za mimořádné ceny

Folgaria

Vlastní středisko Folgaria nabízí 74 km sjezdovek, s kompletním 100% umělým zasněžováním. Vždy perfektně upravé tratě jsou vesměs střední náročnosti, ale přímo u hotelu Monte Maggio najdete 2 poctivé závodní tratě. O víkendech je Folgaria za pěkného počasí více zaplněna, ve všedný asi ale naopak užujete sjezdovky jen pro sebe. Středisko tak osloví nejen vyznavače poklidné lyžařské dovolené, ale hlavně rodinny s dětmi. Předností našich zájezdů do Folgarie jsou vyjímečné cenové podmínky - ubytování s polopenzí, u sjezdovek, včetně skipasu a autobusové dopravy.

Folgaria

IMG

 

Italské středisko Folgaria patří do skupiny Skirama Dolomiti Adamello Brenta a nabízí překvapivě úctyhodných 74 km propojených sjezdovek, všechny se 100% umělým zasněžováním. Skipas platí i na nedaleké středisko Lavarone, které má dalších 26 km sjezdovek. Skibusové propojení není, Lavarone tak navštívíme busem CK, a to jen u zájezdů ubytovaných v hotelu Garden.

Folgaria je sice poněkud dál, patří k nejjižněji položenému italskému středisku, ale je velmi dobře dopravně dostupná - z Prahy až do Trenta pojedete pohodlně po dálnici a až posledních 12 km po místní silnici.

Centrem střediska je městečko Folgaria, nástupních míst do areálu je však více, z těch nejdůležitějších je to Serrada a Fondo Grande. Síť sjezdovek se rozkládá po členitém terénu s převýšením sjezdovek kolem 300 m, většina sjezdovek je střední náročnosti, některé červené i dost svižné.

Nadmořská výška není oproti jiným dolomitských střediskům právě nejvyšší, sjezdovky jsou zde ale pečlivě připravovány již začátkem zimy intenzivním umělým zasněžováním pokrývajícím celý areál včetně přejezdových úseků. Kvalita sněhu je ještě podpořena severní orientací většiny sjezdovek. Překvapivé jsou také výhledy do okolí, na severozápadě na skupinu Brenta, na sever pak centrální Dolomity.

Přepravní park patří ke slušnému průměru, vedle několik starších 2-4sedaček zde slouží i několik expresních 4sedaček. Cvičné svahy mají pojízdné koberce, které mohou využívat nejen děti. V plánu je také nová kabinová lanovka z centra Folgarie, která zrychlí a zpříjemní nástup do střediska z hotelů a rezidenzí ve městě.

Folgaria je ideálním místem nejen pro rodiny s dětmi, ale pro všechny, kteří hledají typickou italskou pohodu.

 

Lyžování a lyžařské zájezdy 2019 v Itálii       Ing. Martin Jindrák - CK Víkend PLUS, Valdecká 84, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 136     webdesign: Martin Jindrák