CK Víkend PLUS lyžařské zájezdy

img
 Val di Fassa - Sella ronda

Lyžařské zájezdy do Val di Fassa a Sella ronda - splněný zimní sen

Val di Fassa - Sella ronda

Lyžujte v Srdci Dolomit a užívejte si plných 500 km sjezdovek Val di Fassa, rozsetých po svazích kolem skalního masivu Sella. Využijete zde celoplošný skipas Dolomiti Superski, díky němuž můžete navštívit i sousední areály Val Gardena, AltaBadia, Arabba a Marmolada, nebo otestovat své síly na unikátní okružní trase Sella Ronda, kdy celý den putujete za sluncem od východu na západ přes všechny tyto areály kolem masivu Sella.

Lyžařské zájezdy do Val di Fassa nabízíme s ubytováním v Penia di Canazei, 450 m od lanovek, skibus před domem.

 

Pobytové zájezdy do prestižní oblasti Val di Fassa - Sella ronda s celkovým úhrnem více než 500 km vzájemně propojených tratích, které se nacházejí v samém srdci Dolomit, kolem úchvatné skalní skupiny Sella.

Ubytování zde nabízíme v cenově dostupném hotelu s polopenzí, cca 500 metrů od kabinové lanovky Ciampac a 450 m od nové kabinové lanovky na Belvedere. Stanice skibusu je cca 50 m od hotelu.

V této oblasti kupujeme celoplošný skipas Dolomiti Superski, je však možno zvolit i o cca 10% levnější lokální skipas platný pouze pro vlastní Val di Fassa.

 

Sella ronda

IMG

 

Okruh nese jméno podle skalní skupiny Sella, kolem které se nachází 4 nejvýznamější skiareály společnosti Dolomiti Superski : Val Gardena, Alta Badia, Arabba a Val di Fassa. Areály jsou vzájemně propojeny a čítají více než 400 km sjezdovek v té nejkrásnější části centrálních Dolomit.

Kolem masivu Sella jsou vyznačeny dvě trasy umožňující během dne provést okruh přes všechna střediska. Ve směru hodinových ručiček je to oranžová trasa dlouhá cca 26 km, v opačném směru pak trasa zelená, dlouhá cca 22 km.

Největším lákadlem jsou výhledy na nejznámější vrcholy Dolomit: Marmolada, Piz Boe, Sasso Lungo nebo Civettu. Trasa je vedena vetšinou po modrých a červených sjezdovkách, návštěvu Sella rondy je však možno vylepšit zajížďkami na sportovní sjezdovky v Arabbě, v Santa Christině či v La ville, případně na Marmoladu.

Pro realizaci okruhu Sella ronda je zapotřebí celoplošný skipas Dolomiti Superski.

 

Val di Fassa

 • www.fassaski.com
 • ski mapa
 •    
 • modré:   33 km
 • červené:  98 km
 • černé:   14 km
 • celkem: 145 km
 • výška: 1.200 - 2.640 m n.m.
IMG

 

Italské lyžařské středisko Val di Fassa se nachází jihozápadně od skupiny Sella a je propojeno se středisky Val Gardena, Alta Badia a Arabba, se kterými tvoří lyžařský okruh Sella ronda. Patří ke špičce skiareálů sdružených ve společnosti Dolomiti Superski.

I samotná Fassa nabízí dost, 500 m od hotelu je nástupní stanice lanovky Ciampac, kde můžete vyzkoušet prudký černý sjezd do údolí, v horní části jsou pak tratě vhodné pro rodiny s dětmi. Ciampac je propojen dále s ostatními částmi Pozza di Fassa a Vigo di Fassa.

 

Val di Fiemme

 • www.fiemmeski.com
 • ski mapa
 •    
 • modré:   43 km
 • červené:  53 km
 • černé:     8 km
 • celkem: 105 km
 • výška: 1.000 - 2.500 m n.m.
IMG

 

Val di Fiemme nejvíce zaujme pro Itálii typicky vysokým podílem výživných, a přitom přehledných červených sjezdovek. Celých 100% sjedovek je již během podzimu spolehlivě připraveno technickým sněhem.

Největším areálem je s necelými 50 km sjezdovek Ski Center Latemar pod stejnojmenným masivem, jehož úbočí brázdí středně dlouhé sjezdovky v pásu od Predazza přes Pampeago až po Obereggen. Hlavní trasy jsou téměř výhradně červené, sportovnější pasáže najdete z vrcholku Agnello nad Pampeagem, z Pala di Santa nebo pod 6sedačkou Absam Maierl.

O něco menší Alpe Cermis, kam stoupá ve třech úsecích kabinka z Cavalese, jej předčí především délkou sjezdovek – na 7kilometrové trati Olimpia se vystřídají různorodé pasáže od červeno-černé ve střední pasáži až po milou modrou pro pohodové kroužení na dojezdu. Na řídce zalesněném vrchlíku potom převládají carvingově prostorné modré až červené s expresními sedačkami.

O něco vzdálenější Alpe Lusia náleží zároveň do oblasti Tre Valli a Passo Rolle pak do oblasti San Martina di Castrozza.

Jistotu přírodního sněhu nejlépe zaručuje vysoko položené Passo Rolle (1 984 m), prakticky všechny tratě ve Val di Fiemme jsou ale pokryty výkonným zasněžovacím systémem, umožňujícím sjezdy i do zelených údolí. Nutnou daní za pestré lyžování je vzájemná nepropojenost skiareálů na lyžích, a z toho vyplývající dojíždění, Expresním skibusem jsou v četných intervalech propojeny dva největší areály – Alpe Cermis a Ski Center Latemar.

 

Lyžování a lyžařské zájezdy 2021 v Itálii       Ing. Martin Jindrák - CK Víkend PLUS, Valdecká 84, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 136     webdesign: Martin Jindrák