CK Víkend PLUS lyžařské zájezdy 2019

img
 Val di Fiemme

Lyžařské zájezdy do Val di Fiemme a Trevalli - přepychové lyžování

Val di Fiemme

Českým lyžařům důvěrně známá oblast vyniká pestrostí lyžařského vyžití a nadstandardními službami. Spolu s lyžařským zájezdem do Val di Fiemme kupujete i záruku kvalitního sněhu, o který se tým "pistérů" pečlivě stará od podzimu do jara. Až 7kilometrové sjezdovky a bohatě vybavené areály jsou důmyslně propojeny sítí expresních skibusů, umožňující lyžování v částech Alpe Cermis, Ski Center Latemar a Alpe Lusia. I v této sezoně si vyberte lyžařské zájezdy s ubytováním ve wellness hotelu Jolanda ve Val di Fiemme.

Val di Fiemme

  • www.fiemmeski.com
  • ski mapa
  •    
  • modré:   43 km
  • červené:  53 km
  • černé:     8 km
  • celkem: 105 km
  • výška: 1.000 - 2.500 m n.m.
IMG

 

Val di Fiemme nejvíce zaujme pro Itálii typicky vysokým podílem výživných, a přitom přehledných červených sjezdovek. Celých 100% sjedovek je již během podzimu spolehlivě připraveno technickým sněhem.

Největším areálem je s necelými 50 km sjezdovek Ski Center Latemar pod stejnojmenným masivem, jehož úbočí brázdí středně dlouhé sjezdovky v pásu od Predazza přes Pampeago až po Obereggen. Hlavní trasy jsou téměř výhradně červené, sportovnější pasáže najdete z vrcholku Agnello nad Pampeagem, z Pala di Santa nebo pod 6sedačkou Absam Maierl.

O něco menší Alpe Cermis, kam stoupá ve třech úsecích kabinka z Cavalese, jej předčí především délkou sjezdovek – na 7kilometrové trati Olimpia se vystřídají různorodé pasáže od červeno-černé ve střední pasáži až po milou modrou pro pohodové kroužení na dojezdu. Na řídce zalesněném vrchlíku potom převládají carvingově prostorné modré až červené s expresními sedačkami.

O něco vzdálenější Alpe Lusia náleží zároveň do oblasti Tre Valli a Passo Rolle pak do oblasti San Martina di Castrozza.

Jistotu přírodního sněhu nejlépe zaručuje vysoko položené Passo Rolle (1 984 m), prakticky všechny tratě ve Val di Fiemme jsou ale pokryty výkonným zasněžovacím systémem, umožňujícím sjezdy i do zelených údolí. Nutnou daní za pestré lyžování je vzájemná nepropojenost skiareálů na lyžích, a z toho vyplývající dojíždění, Expresním skibusem jsou v četných intervalech propojeny dva největší areály – Alpe Cermis a Ski Center Latemar.

 

Alpe Lusia / San Pellegrino

IMG

 

Centrem italských Tří údolí je průsmyk San Pellegrino s nenáročnými jižními stráněmi a dvěma atraktivními červenými a sněhově vždy výtečnými tratěmi z Col Margherity, odkud se táhnou lanovky dále přes další hřeben až do turistického městečka Falcade. Z Col Margherity navíc otevřeli v sezoně 2017 směrem na Passo Pellegrino novou černou sjezdovku La Volata, s průměrným sklonem 28% a maximálním skonem až 50%.

K oblasti náleží i hřeben Alpe Lusia nedaleko Moeny, jehož severní stráň je velmi sportovní, naopak jižní pohodová až bleděmodrá. Obě části jsou vybavené výhradně rychlými, pohodlnými sedačkami nebo kabinkami. V tomto směru jsou na Lusii 2 novinky, v roce 2017 nová kabina z Bellamnote a v přípravě nová kabina přímo z Moeny.

Celá oblast čítá ke stovce kilometrů upravených tratí, rozdělených do dvou areálů propojených skibusem - Passo Pelegrino a Alpe Lusia.

Lyžařské terény obývají především podlouhlý centrální hřeben, jehož nejvyšším dostupným bodem je Col Margherita (2 515 m). Na jižní svahy průsmyku Passo San Pellegrino (1 900 m) se soustředí hlavně rekreační lyžaři, kterým vyhovují nepříliš dlouhé, modro-červené, přehledné a lehce členité sjezdovky, obsloužené sedačkovými lanovkami. Severní strana průsmyku se severním svahem Col Margherity je naopak oázou sportovnějších lyžařů – od horní stanice visuté kabiny spadá členitá červená trať se dvěma variantami. Nejprve mírně klesá po hřebeni, pak se zanoří do řídkého lesa na severním úbočí hory a propadá se o 600 metrů níže ke spodní stanici lanovky. Z Margherity mírně klesá dlouhá spojovací sjezdovka s expresní 4sedačkou k Monte Pradazzu, z něhož se větví nezáludné, ale dlouhé červené tratě k průsmyku Passo Vallées anebo až do střediska Falcade.

Druhým, kompaktnějším areálem je Alpe Lusia. Na jižních svazích nad obcí Bellamonte je spleť ultramodrých až lehce červených sjezdovek s rychlými 4sedačkami, po severní straně vrcholu Le Cune (2 300 m) se naopak řítí sportovnější, široké červené a černé tratě.

Ač stojí Alpe Lusia / San Pellegrino v Dolomitech ve stínu zvučnějších sousedů jako Val di Fassa a Fiemme, kvalitou sjezdovek se jim zcela vyrovná a moderní lanovkový park i kompletní zasněžování je řadí k absolutní špičce.

 

Lyžování a lyžařské zájezdy 2019 v Itálii       Ing. Martin Jindrák - CK Víkend PLUS, Valdecká 84, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 136     webdesign: Martin Jindrák