Turistický zájezd Berchtesgadensko

  • popis
číslo název zájezdu odjezd příjezd cena (Kč) stav zájezdu
337 Berchtesgadensko pá 04.09.2020 ne 06.09.2020 4 900,- sezóna 2020
ZÁLOHA 2 000 Kč

- bez nočních přesunů -

Působivé skalní masívy Watzmann a Jenner, horské Orlí hnízdo, průzračně čistá klidná jezera připomínající norské fjordy, ale i výstavní město Berchtesgaden a malebné vesničky – tento krásný kout Německa si v rámci našeho 3denního zájezdu můžete vychutnat v klidu a pohodě, zdejší krásná místa navštívíte formou zastávek s různými vycházkami a lehkými túrami, poradíme i varianty zcela nenáročné, popř. náhradní program, pokud jste již některou ze zajímavostí v minulosti navštívili.

Ubytování je zajištěno ve velmi pěkné a příjemné turistické ubytovně v nádherném prostředí s výhledy na horu Watzmann, ve 2lůžkových pokojích, s výborným a vydatným stravováním, jeden den s polopenzí, jeden den se snídaní. V ceně jsou pokoje se společným příslušenstvím, vše perfektně čisté, omezenému počtu zájemců lze za příplatek 300,-Kč zajistit pokoje s vlastním příslušenstvím. Ubytování má k dispozici několik prostor k venkovnímu i vnitřnímu posezení, kulečník, stolní tenis, kuchyňku k přípravě jednoduchých jídel aj.

Program zájezdu:

1.den: Sraz k odjezdu Praha 5, st. metra N. Butovice ráno v 6:00, cesta do SRN. Náhradní program za Orlí hnízdo v roce 2020 uzavřené z důvodu rekonstrukce – možnost návštěvy blízké malebné soutěsky či návštěvy solných dolů. Zastávka a procházka v Berchtesgadenu. Přejezd na ubytování

2.den: Po snídani procházka podél potoka Ramsauer Ache k nádhernému kostelíku San Sebastian, poté přejezd do Schönau am Königsee. Nezapomenutelná vyjížďka lodí po průzračném jezeře (cca 18 €) do Saletu na konci jezera. Pěší túra podél dalšího krásného jezera, Obersee, přes salaš Fischunkelalm do závěru údolí k nejvyššímu německému vodopádu Röthbachfall, zpět k lodi (cca 8km, převýšení cca 200m) a přejezd do St. Bartholomeä k ikonickému kostelíku a poté opět loďkou zpět do Schönau. Méně zdatní mohou krásnou krajinou po rovině jen k jezeru Obersee nebo si lze zvolit kratší a levnější variantu plavby (cca 15 €) jen ke kostelíku, doplněnou turistikou v okolí kostela, popř. občerstvením v některé z hospůdek nebo volnem a vycházkou v malebném Schönau. Návrat na ubytování a večeře

3.den: Lanovkou (jedna cesta 12 €) na Jenner (1874) s jedinečným výhledem. Vycházka na chatu Stahlhaus (1733) na hraničním hřebenu s výhledy do Rakouska, zpět lze opět lanovkou nebo sejít přes Schneibsteinhütte (sestup cca 700 m). Odpoledne odjezd, návrat do Prahy kolem 23.h.

Obsah ceny: doprava busem, 2x nocleh v hostelu (2lůžk. pokoje), vč. pobyt. taxy, 2x snídaně, 1x večeře, průvodce


HOME CK  >> HOME léto  >> Alpy, Dolomity  >> Berchtesgadensko
 

Cestovní kancelář Víkend, Palackého náměstí 200/10, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 140, fax 311 51 44 96