Turistický a poznávací zájezd Kréta - letecky

  • popis
číslo název zájezdu odjezd příjezd cena (Kč) stav zájezdu
306 Kréta - letecky ne 19.05.2024 st 29.05.2024 30 400,- USKUTEČNĚN
ZÁLOHA  14 000 Kč

- hory, soutěsky, pobřeží, historie, památky -

soutěska Aradena

Nejjižnější část Evropy, největší řecký ostrov, omývaný ze severu Egejským, z jihu Libyjským mořem, ostrov mixu mnoha kultur (minojské, řecké, římské, byzantské, arabské, benátské, turecké), ostrov s 50 horskými vrcholy vyššími než 2000 m, se 300 slunnými dny v roce, s bezpočtem jeskyní, soutěsek, pláží a olivových hájů. Tak nějak lze v souhrnu charakterizovat Krétu, na níž Vám nabídneme to nejkrásnější co jsme zde našli.

Ubytování je týden na severním pobřeží v pěkném městečku Agia Marina s vkusnou hotelovou zástavbou a 3 dny na jihu v městečku Chóra Sfakion, jakoby nalepeném na strmém horském svahu jižního pobřeží, vždy v solidních hotelech se snídaněmi, večer si lze vybrat ze stánků rychloobčerstvení či restaurací ve městě.

Zájezd je letecký; uskutečnění celého našeho vlastního programu z obou míst ubytování je pronajatým busem místního dopravce.

Nebojte se jarního termínu, zvolili jsme ho úmyslně: příjemné, koupací počasí, svěží, kvetoucí příroda - ostrov doslova oslňuje krásou.

Program zájezdu:

1.den: Sraz v Praze na letišti - čas letu upřesníme, zarezervován máme ranní let do Heraklionu – pokud letecká společnost nezmění letový čas, navštívíme tento den historický Knossos (cca 22€). Transfer busem do hotelu

2.den: Metropole Chánia - nejhezčí město ostrova, vedená procházka městem a osobní volno, klášter Agia Triáda ~2 €, prohlídka. Koupání na pláži Stavros, spojené se slavným filmem Řek Zorba. Zastávka na vojenském hřbitově Souda (výročí bitvy o Krétu)

3.den: Soutěska Samária (tak známá, že někteří jedou na Krétu jenom kvůli ní): busem na parkoviště (1230), poměrně namáhavá túra - vstup 5 €, sestup do soutěsky, průchod mezi úžasnými skalami až ke hladině moře na pláž Agia Roumeli, možné koupání, lodí do Sougia 7 €, busem návrat.
Náš program ale umozňuje i lehčí variantu, kdy do soutěsky vstoupíte od moře, lehčím terénem, spatříte i tak to nej a ujdete necelou polovinu trasy (cca 10-15 € navíc za loď, případně ještě využití minibusu)

4.den: Volný den k odpočinku a koupání

5.den: Okruh busem po západním pobřeží ostrova: Chrissoskalitissa, klášter ~3 €. Elafonissi - cíl cesty, známá pláž s úžasnými ostrůvky, koupání. Vlatos - prastarý platan, zastavení u památného stromu. Nad soutěskou Topolia krátká vycházka strmým horským terénem k jeskyni. Potamida, zastávka u zemních pyramid

6.den: Okruh jihem Kréty: Soutěska Kourtaliotiko, vyhlídka, sestup ke kapli a k vodopádům. Pěkná túra podél řeky nad nádhernou pláží Palm Beach - koupání v tůňkách říčky nebo v moři. Klášter Moni Preveli 2,50 €

7.den: Transfer na jižní stranu ostrova do Chóra Sfakion, cestou Pevnost Aptera~3 €, zastávka na okouzlujících výhledech. Sestupová lehká túra soutěskou Imbros (~8 km, výškový rozdíl ~700 m), ~2,50 €. Ubytování v Chóra Sfakion

8.den: Busem do vsi Aradena, začátek túry u mostu. Sestup cca 3-4 hod, rovné úseky se střídají s náročnějšími klesáními kamenitým terénem. Volno na koupání a oběd na nádherné pláži Marmara. K další zastávce, Loutro, lze v lehčí verzi dojet loďkou (cena cca 6€), zdatnější se zkušeností pohybu v horách mohou přejít skalnatým terénem pěšky. Z vesničy Loutro pak společně všichni zpět loďkou (cena cca 6€)

9.den: Volný den k odpočinku a koupání

10.den: Busem do Anopolis a dále výjezd džípy (cca 20 €/os, do nadmořské výšky 1950m) a výstup horským terénem na vrchol hory Pachnes (2453), nejvyšší hory západní Kréty a 2. nejvyšší na ostrově. Úžasná měsíční krajina s výhledem na západní straně na druhé krétské pohoří Idi a na východě s nejvyšší horou ostrova Psiloritis

11.den: Poslední vykoupání v moři a transfer na letiště. Let domů zarezervován na odpolední hodiny z Heraklionu, letové časy se však ještě mohou změnit, nelze zaručit

V ceně: letenka s poplatky, charterový bus po celý zájezd, 10x nocleh v hotelu se snídaní, průvodce

Cena neobsahuje: řeckou pobytovou taxu, podle předpokládaných úprav od jara 2024 by u tohoto zájezdu měla činit 3-7€ na pokoj a noc (3- a 4-hvězdičkové hotely), celkem cca 54€ na pobyt a pokoj (bez ohledu na obsazenost pokoje, tj. např. pro dvě osoby na pokoji 27€/os atd.). Taxa se platí na místě v eurech přímo v ubytovacím zařízení a je pro všechny účastníky povinná.

Příplatky/slevy:
● pobytová taxa – povinný příplatek dle platné legislativy v době zájezdu – předb. cca 27€/os (54€/pokoj)
● 2-lůžkový pokoj s příslušenstvím - v ceně
● 2-lůžkový pokoj s výhledem na moře na 2.část pobytu – příplatek 600 Kč/os
● 1-lůžkový pokoj – příplatek 7500 Kč
● 1-lůžkový pokoj s výhledem na moře na 2.část pobytu – příplatek 8800 Kč/os
● 3-lůžkový pokoj - sleva 1200 Kč/pokoj (s výhledem na moře v 2. části pobytu)
● pojištění K7S35 – příplatek 759,-Kč
podrobněji o pojištění klientů

pláž ve Stalosu pláž Marmara

HOME CK  >> HOME léto  >> Moře - za turistikou  >> Kréta - letecky
 

Cestovní kancelář Víkend, Palackého náměstí 200/10, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 140, fax 311 51 44 96