Turistický a poznávací zájezd La Palma

  • popis
číslo název zájezdu odjezd příjezd cena (Kč) stav zájezdu
304 La Palma - letecky so 15.05.2021 so 22.05.2021 19 200,- předběžná rezervace
ZÁLOHA 10 000 Kč
kanárská lahůdka pro znalce

Na tenhle maličký a svérázný hornatý, sopečný ostrov, který se dosud nepodřídil diktátu cestovního ruchu a v náručí Atlantiku hrdě vzdoruje vlnám, se zatím moc nejezdí; i my jsme „objevili“ jeho téměř nedotčenou krásu skoro náhodně. Rozhodně zaujala. A tak se společně s námi nechte okouzlit celou touhle zajímavou paletou - od úžasných vrcholků dvouapůltisícovek přes barevné sopečné krátery, lávová pole, vysoké útesy a divoké soutěsky až po jemnou krásu voňavých borových lesů - zeleným, šťavnatým ostrovem „La Isla Bonita“.

Náš vlastní turistický program s podporou pronajatého autobusu jsme sestavili z těch nejkrásnějších zajímavostí, které jsme našli, a je skutečnou výzvou pro všechny milovníky turistiky. Turistické výlety jsou jako vždy v ceně, nemusíte se tedy obávat, že nebudou realizovány kvůli nedostatku zájemců, samozřejmě můžete ale také dát některý den přednost odpočinku a koupání. Na La Palmě se nesetkáte s přebujelým masovým turistických průmyslem, ani z ČR se sem nelétá; lety jsou naplánovány z Berlína, kam Vás dopravíme naším busem.

Pro náš pobyt jsme zvolili pěknou rezidenci Lago Azul v Los Cancajos, blízko moře, na pláž je to cca 600 m. Součástí areálu jsou dva bazény. Apartmány mají obytný prostor s kuchyňkou, příslušenství a oddělenou ložnici pro 2 osoby (na přání 3. osoba možná v obytném prostoru se slevou 2800,-Kč/os), balkon. V apartmánech je tedy možnost vaření, na místě si lze též koupit snídani nebo polopenzi.

V ceně kabinové zavazadlo (rozměry 56x45x25cm) a 1 zavazadlo k odbavení 23 kg. Sleva za letenku bez zavazadla k odbavení 2000,-Kč/os (vhodné např. pro dvojice cestující pouze s jedním zavazadlem dohromady) – v závislosti na aktuální dostupnosti.

U tohoto zájezdu je důležité Vaše včasné přihlášení. Příjemný fakt, že se ostrov dosud neotevřel masovému turismu, má i jednu nevýhodu - kapacita letů i ubytování je velmi omezená, ceny všeho blíž k odjezdu rostou.

Program zájezdu:

1.den: Sraz k odjezdu v Praze, st. metra Střížkov, čas upřesníme (předběžně ve velmi časných ranních hodinách). Transfer busem na letiště v SRN, let na La Palmu a transfer na ubytování

2.den: Horská vesnička Las Nieves: túra soutěskou Barranco de La Madera, pak levádou a tunelem (baterka), úžasné výhledy „okny“, sestup do Las Nieves, volno (osada, kostelík, hospůdka)

3.den: Busem do sedla El Pilar (1485), hřebenovka „Ruta de Los Volcanes“, celá (cca 17km; bus přejede), možno též kratší verzi s návratem stejnou cestou

4.den: Výstup od 2100 m na hřeben Pico de la Cruz (2351), na nejvyšší vrchol ostrova Roque de los Muchachos (2426). Přejezd busem do vesnice S.Andrés, prohlídka, procházka k přírodním mořským bazénům Charco Azul (koupání)

5.den: Volný den k rekreaci a koupání

6.den: Krátký sestup od silnice strmou skalní stěnou do přístavu Puerto Tazacorte. Volno, výlet lodí (~20 €) k jeskyním Cueva Bonita a Candelaria, pláž Playa de la Veta (koupání)

7.den: Busem k jižní výspě ostrova – do městečka Fuencaliente. Exkurze ve vinném sklípku renomovaného podniku (~6 €) zabývajícího se mj. výrobou kanárské speciality Malvázie s ochutnávkou (obdoba portského), nákup možný. Dále vycházka od Visitor centra S. Antonio (5 €), prohlídka stejnojmenného kráteru, poté lehký, panoramatický sestup přes vulkán Teneguia (427) na jižní pobřeží s majáky. Volno na prohlídku salin, posezení a nákup suvenýrů, popř. koupání

8.den: Transfer na letiště (čas upřesníme), 4,5 hod. let do Německa, transfer busem do Prahy

Obsah ceny: letenka včetně poplatků, transfery busem, 7x nocleh v apartmánech, možnost vaření, výlety kromě vstupů, průvodce


HOME CK  >> HOME léto  >> Moře - za turistikou  >> La Palma
 

Cestovní kancelář Víkend, Palackého náměstí 200/10, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 140, fax 311 51 44 96