Poznávací a turistický zájezd Lanzarote

  • popis
číslo název zájezdu odjezd příjezd cena (Kč) stav zájezdu
305 Lanzarote - letecky út 25.10.2022 út 01.11.2022 24 200,- USKUTEČNĚN
ZÁLOHA  10 000 Kč
- tři století po vulkanické katastrofě -

Měsíční, bizarní krajina s nezvyklými barevnými tóny, protkaná ztuhlými proudy černé lávy, kontrastujícími se zelenými barvami ojedinělých řídkých porostů, dokreslená asi třemi sty vulkanických kráterů a cílevědomě zušlechťovaná hospodářem - oázami palem, vinicemi na lávových polích a vkusnou architekturou. Výstižně ostrov charakterizoval německý autor Dieter Schulze: umělecké dílo z ohně, vody a lidské fantazie. To je dnešní obraz ostrova, kterému původní tvář vzala fatální, několikaletá vulkanická erupce, jež začala v roce 1730.

S ostrovem se seznámíte lehkou, poznávací turistikou po vysokých, udivujících útesech či kráterech, návštěvou bezkonkurenčních lávových jeskyní, mnoha kouzelných písečných pláží; oceníte i do krajiny úžasně zapadající architekturu, na které má nesmrtelnou zásluhu světoznámý místní architekt César Manrique.

Ani tento zájezd nezapře rukopis naší cestovní kanceláře: turisticko-poznávací zájezd, výhradně náš vlastní, bohatý program, vydatně prokládaný koupáním na různých plážích, realizovaný za pomoci pronajatého busu. Za týden poznáte úplně celý ostrov, překvapí Vás!

Ubytování jsme zvolili v letovisku Puerto del Carmen v osvědčené a příjemné rezidenci s jedno- a dvouložnicovými apartmány, bazény a bistrem s možností stravování za dobré ceny, poblíž je pak mnoho dalších stravovacích i nákupních možností. A hlavně, je to jen pár minut chůze (do 300m s mírným převýšením cca 15m) od jedné z nejhezčích pláží ostrova, stejná vzdálenost je i od turisticky nejvybavenější hlavní třídy.

Program zájezdu:

1.den: Sraz na Letišti Václava Havla, čas upřesníme, 4,5 hod. let, transfer, ubytování

2.den: Busem do turistického centra jihu ostrova, Playa Blanca, seznamovací vycházka podél pláží jihu (5-9 km): Playa Dorada, Playa de las Coloradas, Playa Mujeres, Playa del Pozo, Playa de Papagayo; „tu svou“ na koupání si vyberete dle vlastní volby cíle, návrat stejnou cestou. Cestou zpět zastávka v malebné vesničce Yaiza - možnost občerstvení či panoramatické procházky.

3.den: Poznávací okruh po zajímavostech ve středu ostrova, mj. na několika z nich je podepsán César Manrique. Celkem 6 různých vstupů do největších zajímavostí na ostrově je součástí pasu sdružujícího se slevou vstupy za 33 €, které by jednotlivě stály přes 45 € - pro tyto dále uvádíme „pas“. Ranní návštěva historického městečka Teguise. Dům světoznámého herce Omara Sharifa (6 €). Uvolněná atmosféra v surfařské obci Caleta de Famara pod monumentálními útesy. Přejezd busem na východní pobřeží k osadě Guatiza, prohlídka jedinečné zahrady Jardín de Cactus (pas). Fundación Césara Manriqueho – centrum architektury a umění (8 €).

4.den: Okruh po zajímavostech severu: túra u obce Guinate (okruh 7 km, možno zkrátit na 4 km) vedoucí zpět po mohutných útesech Riscos de Famara s dechberoucími výhledy na ostrov Graciosa a široké okolí. Další Manriqueho krásné dílo, vyhlídka Mirador del Río (pas). Vedená prohlídka v lávové jeskyně Cueva de Los Verdes (pas). Volná prohlídka Jameos del Agua (pas) – další přírodně-architektonický skvost s podzemním amfiteátrem a jezírkem.

5.den: Volný den k odpočinku a koupání. Individuální možnosti procházek i delších túr podél pobřeží.

6.den: Okruh po západu ostrova: „Ohňové hory“ (Montañas del Fuego), NP Timanfaya (pas): okruh speciálním busem mezi krátery a lávou, shlédnutí zajímavostí u návštěvnického centra. Po té busem na západní pobřeží: Los Hervideros - skalní útvary a vlnobití moře. El Golfo, vycházka k vyhlídce ke kráterovému jezírku tyrkysové barvy, oblázková pláž a možnost koupání. Volno ve vesničce

7.den: Střed ostrova: cesta do vinařské oblasti La Geria a lehká túra (6-7 km) s vyhlídkami na malebnou krajinu a seznámení se s pro nás nezvyklým, ale zde typickým pěstováním vinné révy a výrobou vína. Možnost prodloužení túry o ostřejší výstup na vrchol Montaña Guardilama s fantastickým panoramatickým výhledem. V cíli túry ochutnávka místních druhů vína v jednom ze sklípků (za poplatek). Návštěva Monumento al Campesino, zemědělské a řemeslné činnosti a zvyky místních

8.den: Transfer na letiště, odlet, 4,5 hod. let, přílet do Prahy (upřesníme).

Obsah ceny: letenka vč. všech poplatků, doprava po ostrově, 7x nocleh ve dvoulůžkových apartmánech, průvodce

Příplatky/slevy:
● jednoložnicový apartmán standart při obsazení 2 osobami– v ceně
● jednoložnicový apartmán promo při obsazení 2 osobami (starší vybavení) – sleva 800 Kč/os
● dvouložnicový apartmán standart, obsazení 2+2 os – sleva 800 Kč/os
● 1 osoba v jednoložnicovém apartmánu standart – příplatek 5300,-Kč
● 1 osoba v jednoložnicovém apartmánu promo – příplatek 4400,-Kč
● 1 osoba v samostatné ložnici 2ložnicového apartmánu, 2. ložnice obsazena – příplatek 3600,-Kč
● 3. osoba na přistýlce v jednoložnicovém apartmánu standart – sleva 4800,-Kč
● zájezd bez výletů, pouze pobyt u moře – sleva možná dle okolností, na dotaz
● pojištění K7S25 – příplatek 504,-Kč
● pojištění K7S25 + připojištění P – příplatek 712,-Kč
podrobněji o pojištění klientů


HOME CK  >> HOME léto  >> Moře - za poznáním  >> Lanzarote
 

Cestovní kancelář Víkend, Palackého náměstí 200/10, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 140, fax 311 51 44 96