Poznávací a turistický zájezd Lanzarote

  • popis
číslo název zájezdu odjezd příjezd cena (Kč) stav zájezdu
307 Lanzarote - letecky st 17.11.2021 st 24.11.2021 19 800,- předběžná rezervace
ZÁLOHA 0 Kč
- tři století po vulkanické katastrofě -

Měsíční, bizarní krajina s nezvyklými barevnými tóny, protkaná ztuhlými proudy černé lávy, kontrastujícími se zelenými barvami ojedinělých řídkých porostů, dokreslená asi třemi sty vulkanických kráterů a cílevědomě zušlechťovaná hospodářem - oázami palem, vinicemi na lávových polích a vkusnou architekturou. Výstižně ostrov charakterizoval německý autor Dieter Schulze: umělecké dílo z ohně, vody a lidské fantazie. To je dnešní obraz ostrova, kterému původní tvář vzala fatální, několikaletá vulkanická erupce, jež začala v roce 1730.

S ostrovem se seznámíte lehkou, poznávací turistikou po vysokých, udivujících útesech či kráterech, návštěvou bezkonkurenčních lávových jeskyní, mnoha kouzelných písečných pláží; oceníte i do krajiny úžasně zapadající architekturu, na které má nesmrtelnou zásluhu světoznámý místní architekt César Manrique.

Ani tento zájezd nezapře rukopis naší cestovní kanceláře: turisticko-poznávací zájezd, výhradně náš vlastní, bohatý program, vydatně prokládaný koupáním na různých plážích, realizovaný za pomoci pronajatého busu. Za týden poznáte úplně celý ostrov, překvapí Vás!

Polohu ubytování v rezidenci s bazény jsme volili tak, aby byl dobrý přístup k nákupním a stravovacím možnostem. Je to jen pár minut chůze od jedné z nejhezčích pláží ostrova stejná vzdálenost je i od turisticky nejvybavenější hlavní třídy v letovisku Puerto del Carmen.

Zde zobrazená cena za osobu je za bydlení v apartmánu s jinou osobou, tedy v apartmánu jen pro dva. Na vyžádání je pro dvojici možné sdílet s jinou dvojicí apartmán dvouložnicový při přídavné slevě 800 Kč/os.

Program zájezdu:

1.den: Sraz na Letišti Václava Havla, čas upřesníme, 4,5 hod. let, transfer, ubytování

2.den: Busem do turistického centra jihu ostrova, Playa Blanca, „inspekční“ vycházka podél pláží jihu: Playa Dorada, Pl.de las Coloradas, Pl.Mujeres, Pl.Pozo, Pl.de la Cera, Pl.de Papagayo; „tu svou“, na koupání si vyberete dle vlastní volby cíle, návrat stejnou cestou, zakončený procházkou pobřežní promenádou v Playa Blanca

3.den: Poznávací okruh po zajímavostech v okolí ubytování, m.j.: na čtyřech z nich je podepsán César Manrique: Monumento al Campesino, Castillo de Santa Barbara, dům světoznámého herce Casa of Omar Sharif (5,- €), Fundación César Manrique (8,- €), metropole Arecife, procházka a návštěva pevnosti Castillo de San José (6 různých vstupů je součástí pasu sdružujícího se slevou vstupy za 30,- €, které by jednotlivě stály celkem téměř 50 € - dále uvádíme „pas“)

4.den: Okruh po zajímavostech severu: Guinate, nádherná, přitom spíše lehčí túra po kráterech a pobřežních útesech horské skupiny Famara s úžasnými výhledy na celý sever ostrova, přilehlý ostrov Graciosa a útesy. Sestup do Guinate, vyhlídka. Lávová jeskyně Cueva de los Jameos (pas), volná prohlídka, lávová jeskyně Cueva de Los Verdes (pas), vedená prohlídka

5.den: Volný den k rekreaci a koupání

6.den: Okruh po západu ostrova: „Ohňové hory“ (Montaňas del Fuego), NP Timanfaya (pas): okruh spec. busem mezi krátery, shlédnutí zajímavostí u visitor centra, busem na záp. pobřeží: Los Hervideros, vlnobití moře. El Golfo, vyhlídka a vycházka ke kráterovému jezírku tyrkysové barvy, ideální pláž. Po vykoupání procházka zajímavou vesnicí, volno

7.den: Okruh busem po dalších zajímavostech severu: túra k nejhezčí pláži severu ostrova Playa Risco, koupání, středně těžký výstup nazpět (sestup cca 1 hod, výstup cca 1:15 h.). Mirador del Rio (pas), úžasná vyhlídka. Přejezd busem na východní pobřeží k osadě Guatiza, prohlídka jedinečné zahrady Jardin de Cactus (pas)

8.den: Transfer na letiště, odlet, 4,5 hod. let, přílet do Prahy (upřesníme).

Obsah ceny: letenka vč. poplatků, 7 noclehů v apt. pro dva. Výlety kromě vstupů, průvodce. Při bydlení s jinou dvojicí sleva 800 Kč/os.

Stravování: není v ceně, na ubytování si můžete sami vařit nebo připlatit snídani za 5€ na den. Večer je možné zvolit z nabídky předhánějících se restaurací v okolí nebo různých rychloobčerstvení s levnými jídly.


HOME CK  >> HOME léto  >> Moře - za poznáním  >> Lanzarote
 

Cestovní kancelář Víkend, Palackého náměstí 200/10, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 140, fax 311 51 44 96