Poznávací a turistický zájezd Lanzarote

  • popis
číslo název zájezdu odjezd příjezd cena (Kč) stav zájezdu
305 Lanzarote - letecky út 17.05.2022 út 24.05.2022 23 200,- předběžná rezervace
ZÁLOHA  10 000 Kč
- tři století po vulkanické katastrofě -

Měsíční, bizarní krajina s nezvyklými barevnými tóny, protkaná ztuhlými proudy černé lávy, kontrastujícími se zelenými barvami ojedinělých řídkých porostů, dokreslená asi třemi sty vulkanických kráterů a cílevědomě zušlechťovaná hospodářem - oázami palem, vinicemi na lávových polích a vkusnou architekturou. Výstižně ostrov charakterizoval německý autor Dieter Schulze: umělecké dílo z ohně, vody a lidské fantazie. To je dnešní obraz ostrova, kterému původní tvář vzala fatální, několikaletá vulkanická erupce, jež začala v roce 1730.

S ostrovem se seznámíte lehkou, poznávací turistikou po vysokých, udivujících útesech či kráterech, návštěvou bezkonkurenčních lávových jeskyní, mnoha kouzelných písečných pláží; oceníte i do krajiny úžasně zapadající architekturu, na které má nesmrtelnou zásluhu světoznámý místní architekt César Manrique.

Ani tento zájezd nezapře rukopis naší cestovní kanceláře: turisticko-poznávací zájezd, výhradně náš vlastní, bohatý program, vydatně prokládaný koupáním na různých plážích, realizovaný za pomoci pronajatého busu. Za týden poznáte úplně celý ostrov, překvapí Vás!

Ubytování jsme zvolili v letovisku Puerto del Carmen v osvědčené a příjemné rezidenci s jedno- a dvouložnicovými apartmány, bazény a bistrem s možností stravování za dobré ceny, poblíž je pak mnoho dalších stravovacích i nákupních možností. A hlavně, je to jen pár minut chůze (do 300m s mírným převýšením cca 15m) od jedné z nejhezčích pláží ostrova, stejná vzdálenost je i od turisticky nejvybavenější hlavní třídy.

Program zájezdu:

1.den: Sraz na Letišti Václava Havla, čas upřesníme, 4,5 hod. let, transfer, ubytování

2.den: Busem do turistického centra jihu ostrova, Playa Blanca, seznamovací vycházka podél pláží jihu (5-9 km): Playa Dorada, Playa de las Coloradas, Playa Mujeres, Playa del Pozo, Playa de Papagayo; „tu svou“ na koupání si vyberete dle vlastní volby cíle, návrat stejnou cestou. Cestou zpět zastávka v malebné vesničce Yaiza - možnost občerstvení či panoramatické procházky.

3.den: Poznávací okruh po zajímavostech ve středu ostrova, mj. na několika z nich je podepsán César Manrique. Celkem 6 různých vstupů do největších zajímavostí na ostrově je součástí pasu sdružujícího se slevou vstupy za 33 €, které by jednotlivě stály přes 45 € - pro tyto dále uvádíme „pas“. Ranní návštěva historického městečka Teguise. Dům světoznámého herce Omara Sharifa (6 €). Uvolněná atmosféra v surfařské obci Caleta de Famara pod monumentálními útesy. Přejezd busem na východní pobřeží k osadě Guatiza, prohlídka jedinečné zahrady Jardín de Cactus (pas). Fundación Césara Manriqueho – centrum architektury a umění (8 €).

4.den: Okruh po zajímavostech severu: túra u obce Guinate (okruh 7 km, možno zkrátit na 4 km) vedoucí zpět po mohutných útesech Riscos de Famara s dechberoucími výhledy na ostrov Graciosa a široké okolí. Další Manriqueho krásné dílo, vyhlídka Mirador del Río (pas). Vedená prohlídka v lávové jeskyně Cueva de Los Verdes (pas). Volná prohlídka Jameos del Agua (pas) – další přírodně-architektonický skvost s podzemním amfiteátrem a jezírkem.

5.den: Volný den k odpočinku a koupání. Individuální možnosti procházek i delších túr podél pobřeží.

6.den: Okruh po západu ostrova: „Ohňové hory“ (Montañas del Fuego), NP Timanfaya (pas): okruh speciálním busem mezi krátery a lávou, shlédnutí zajímavostí u návštěvnického centra. Po té busem na západní pobřeží: Los Hervideros - skalní útvary a vlnobití moře. El Golfo, vycházka k vyhlídce ke kráterovému jezírku tyrkysové barvy, oblázková pláž a možnost koupání. Volno ve vesničce

7.den: Střed ostrova: cesta do vinařské oblasti La Geria a lehká túra (6-7 km) s vyhlídkami na malebnou krajinu a seznámení se s pro nás nezvyklým, ale zde typickým pěstováním vinné révy a výrobou vína. Možnost prodloužení túry o ostřejší výstup na vrchol Montaña Guardilama s fantastickým panoramatickým výhledem. V cíli túry ochutnávka místních druhů vína v jednom ze sklípků (za poplatek). Návštěva Monumento al Campesino, zemědělské a řemeslné činnosti a zvyky místních

8.den: Transfer na letiště, odlet, 4,5 hod. let, přílet do Prahy (upřesníme).

Obsah ceny: letenka vč. všech poplatků, doprava po ostrově, 7x nocleh ve dvoulůžkových apartmánech, průvodce

Příplatky/slevy:
● jednoložnicový apartmán standart při obsazení 2 osobami– v ceně
● jednoložnicový apartmán promo při obsazení 2 osobami (starší vybavení) – sleva 800 Kč/os
● dvouložnicový apartmán standart, obsazení 2+2 os – sleva 800 Kč/os
● 1 osoba v jednoložnicovém apartmánu standart – příplatek 5300,-Kč
● 1 osoba v jednoložnicovém apartmánu promo – příplatek 4400,-Kč
● 1 osoba v samostatné ložnici 2ložnicového apartmánu, 2. ložnice obsazena – příplatek 3600,-Kč
● 3. osoba na přistýlce v jednoložnicovém apartmánu standart – sleva 4800,-Kč
● zájezd bez výletů, pouze pobyt u moře – sleva možná dle okolností, na dotaz
● pojištění K7S25 – příplatek 504,-Kč
● pojištění K7S25 + připojištění P – příplatek 712,-Kč
podrobněji o pojištění klientů

Předpokládané podmínky pro vstup v době zájezdu:
Pro všechny - vyplnění zdravotního formuláře při cestě tam i zpět, měření teploty po příletu. Dále obecně nutný PCR test ne starší než 72 hodin od příletu na Lanzarote nebo antigenní test ne starší než 48 hodin od příletu, pro návrat pak antigenní test před odletem z Lanzarote (cca 35 eur) – s výjimkou níže uvedených skupin:
Pro naočkované (14 dní po 2. dávce) není potřeba žádný test, pouze formuláře a mezinárodně platný certifikát o očkování.
Pro uzdravené z covid-19 - od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2 uplynulo alespoň 14 dní, ne však více než 180 dní - není potřeba žádný test, pouze formuláře a mezinárodně platné potvrzení o prodělání nemoci covid-19.

Poradíme s vyplněním formulářů i případným zajištěním testů pro návrat do ČR pro neočkované apod.


HOME CK  >> HOME léto  >> Moře - za poznáním  >> Lanzarote
 

Cestovní kancelář Víkend, Palackého náměstí 200/10, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 140, fax 311 51 44 96