Poznávací a turistický zájezd Maroko

číslo název zájezdu odjezd příjezd cena (Kč) stav zájezdu
354 Maroko - letecky pá 31.12.2021 pá 31.12.2021 30 000,- předběžná rezervace
ZÁLOHA 0 Kč

- poušť, hory, soutěsky, starobylá města a moře -

Termín: U zájezdů mimo EU/EHP nebyly zatím termíny závazně stanoveny, čekáme na vývoj situace, ustálení letových řádů apod. - děkujeme za pochopení. Zájezd do Maroka – předběžný termín: 2. polovina září 2021.
vodopád Cascades Ouzoud

Další z našich zájezdů mířících na Černý kontinent, programově bohatý a jedinečný zájezd do Maroka - do míst se zcela jinou kulturou, do míst vonících objevováním.

Maroko nabízí pestrou paletu zajímavostí: města s historickými památkami a exotikou arabských medin, nekonečné kamenné a písečné pouště, úžasné soutěsky, nádherné barevné čtyřtisícovky Vysokého Atlasu, navštívíme také překrásný vodopád Cascades Ouzoud i pobřeží Atlantiku s písečnými plážemi.

I když se Maroko - stejně jako jiné arabské země - vyznačuje nejrůznějšími typicky arabskými zvláštnostmi, oproti jiným je na turisty relativně připravené a patří k vyspělejším zemím Afriky. Ubytování je ve 2- lůžkových pokojích vesměs pěkných hotelů, většinou i s bazény; jednu noc strávíte také v poušti v berberských zděných bungalovech.

Zájezd je letecký, s okruhem klimatizovaným busem marockého dopravce; není náročný na fyzickou kondici účastníků, spíše vyžaduje toleranci jiného prostředí.

Program zájezdu:

1.den: Let s přestupem z Prahy do Marakéše. Dle hodiny příletu volno v Marakéši. Nocleh Marakéš

2.den: Snídaně, odjezd. Skalní most Immi-n-Ifri, krátká túra. Největší severoafrické vodopády Cascades Ouzoud, přejezd malebných hor, ubytování hotel v Beni Mellalu, večeře

3.den: Snídaně, památky význačných marockých měst: zbytky antického sídla Volubilis, posvátné město Moulay- Idriss, Meknés. Procházka po kulturních památkách (z části vedená místními průvodci, s překladem), osobní volno v Meknés, možnost večeře na náměstí. Nocleh Meknés, hotel

4.den: Snídaně, historické město Fés, prohlídka vedená místním průvodcem. Cedrové lesy nad Azrou, pozorování hrajících si makkaků. Hotel v Mideltu, ubytování a večeře

5.den: Snídaně, údolí suchého řečiště Zíz, túra na vyhlídku pestrobarevných skal s panorámatem Vysokého Atlasu. Pouštní oblast Tafilalt, dílna na zpracování mramoru v Erfoudu, ubytování Merzouga, v pouštních zděných bungalovech (zde cca po 4 osobách), večeře

6.den: Před rozbřeskem pěšky nebo na velbloudu (za 100 MAD/os) k písečným dunám v Erg Chebbi, východ slunce, výstup na dunu. Snídaně. Hrobka Moulay Ali Cherifa. Soutěska Gorges du Todra: pěší túra na vyhlídku, návštěva berberského domu. Nocleh v hotelu v soutěsce Gorges du Dades, večeře

7.den: Působivá soutěska Gorges du Dades: výstup na panoramatický vrchol s kruhovým rozhledem, ostatní výstup do sedla po silnici. Kasba Amerhidil, vedená prohlídka starého sídla. Ubytování Quarzazat, hotel, večeře

8.den: Snídaně, přejezd pohoří Vysoký Atlas průsmykem Tizzi-n-Tischka (2260), vyhlídky. Ubytování Marrakech – částečně vedená prohlídka, částečně volno, možnost večeře uprostřed náměstí Djema El Fna s působivou atmosférou

brána města Merzouga na náměstí v Meknés

9.den: Snídaně, odjezd do vysokohorského centra Oukaimeden (2600), túra s profesionálním horským vůdcem na Djbel Oukaimeden (3273), sestup, návrat. Volná prohlídka Marákeše (památky, zahrady, tržiště, lázně) s možností večeře v uličkách nebo opět na náměstí Djema El Fna

10.den: Snídaně, přesun do přístavního města Essaouira, výrobna arganového oleje, nocleh Agadir

11.den: Volný den v Agadiru, koupání. Pro zájemce možnost oběda v přístavu, možnost večeře v medině

12.den: Poslední vykoupání v moři a přejezd do Marakéše, dokončení prohlídky místních zajímavostí. Nocleh Marakéš

13.den: Let s přestupem do Prahy

Obsah ceny: letenka vč. poplatků, okruh busem, 12x nocleh se snídaní, 5x večeře, průvodce

kaňon Gorges du Ziz je libo si trochu zamlsat... Vysoký Atlas je opravdu barevný pohled na Iguenwan

Počasí: S ohledem na sužující vedra v létě jsme zvolili podzimní termín, i tak si tepla užijete. Bývá hezky, samozřejmě nejrůznější výkyvy jsou možné.

Obtížnost: Fyzicky nepříliš náročné, vesměs krátké, lehké túry. Ty trochu těžší mají lehčí variantu. Účast ale předpokládá odolnost psychickou, odolnost vysokým teplotám, příp. zkušenost z podobné cesty (např. náš Island, Vietnam, Skotsko), respektování arabských zvyklostí a odlišné kultury - vždy dbejte pokynů průvodce.

Vybavení: „Správná“ horská obuv je lepší než nízká sportovní obuv, dále sandály či jiná letní obuv. Oblečení velmi lehké, určitě plavky.

Kapesné: Měnou je marocký dirham, 1,-DH = 2,40 Kč, není volně směnitelný. V každé bance Vám smění eura. Doporučené kapesné 150 až 200 €.

Vízum, očkování: Vízum není žádné zapotřebí. Očkování rovněž není nutné.

Ubytování a stravování: V hotelech dle marockých možností, většinou pěkných. Je vždy alespoň se snídaní a asi u poloviny noclehů navíc i s večeřemi (tj. tam, kde není dostupný výběr levných jídel ve městě); jídlo i restaurace jsou vesměs levnější než u nás. Většina hotelů má k dispozici zdarma bazén.

Nápoje: Nealko všude, piva si moc neužijete. V hotelech málokdy a velmi drahé, v obchodech ani pivo, ani víno. Ostřejšího alkoholu si můžete přivézt 1 litr.

Informační schůzka:U tohoto zájezdu se bude konat v době 4 až 2 týdny před odjezdem informační schůzka v Praze, na níž obdržíte podrobnější informace.

z túry k písečným dunám všude nabídnou posedět (a zaplatit...) barvírna
 

Cestovní kancelář Víkend, Palackého náměstí 200/10, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 140, fax 311 51 44 96