Poznávací zájezd Sicílie

  • popis
číslo název zájezdu odjezd příjezd cena (Kč) stav zájezdu
313 Sicílie - letecky, 10-denní so 04.06.2022 út 14.06.2022 22 200,- předběžná rezervace
ZÁLOHA  10 000 Kč

- letecky za rekreací i poznáním – s výletem na Liparské ostrovy -

soutěska Gola d' Alcántara

Oblíbený letecký zájezd Vás zavede na nejjižnější z italských ostrovů a největší ze středomořských ostrovů: pestrou, svébytnou, hornatou a horkou Sicílii.

Program je průřezem největších turistických zajímavostí, od Palerma a historických městeček Taormina, Cefalú a Tindari přes jedinečné ukázky přírody, jako je „pětihvězdičkový“ vrchol Rocca di Novara a až po zkoumání lávových polí nejvyšší evropské činné sopky Etny a koupání na různých plážích. Do programu jsme převzali rovněž fakultativní výlet s místní agenturou na Liparské ostrovy - ostrov Vulcano a Lipari. Kromě tohoto výletu jsou všechny výlety v ceně.

Ubytování jsme zvolili v příjemném, vzrostlou vegetací přistíněném kempu, který je vybaven bazénem a vzdálen 100 m od soukromé a vybavené pláže. Na výběr je z různých variant ubytování, jež uvádíme dále. Jarní termín nabízí svěží rozkvetlou přírodu, příjemné teploty na pro návštěvu různých míst i moře již vhodné na koupání.

Program zájezdu:

1.den: Let z Prahy s přestupem, přílet na letiště v Katánii. Transfer do kempu na sever k mysu Capo Calava, ubytování. (přílet nyní stanoven na večerní hodiny, časy upřesníme)

2.den: Turistické centrum Cefalú s nádherným kontrastem zachované středověké podoby centra a moderně pojatých pláží, výstup na dominantní skálu La Rocca (~4 €), koupání

3.den: Prohlídka jedinečného, kouzelného města Taorminy, jejího starobylého centra a antického divadla s přírodními kulisami Etny i pobřeží (~10 €), vesnička Castelmola s úžasným výhledem na pobřeží i Etnu

4.den: Volný den k odpočinku a koupání

5.den: Lanovkou a mikrobusem na úbočí Etny (64 €), vycházka do lávových polí

6.den: Celodenní výlet do Palerma: vedená procházka centrem po unikátních památkách, hora Mt. Pellegrino s kostelem Santuario San Rosalia

7.den: Volný den k odpočinku a koupání

8.den: Výstup na dominantní vrchol Rocca Novara s nádherným kruhovým rozhledem. Poutní místo Tindari s bazilikou,, výhled ze skály na unikátní úkaz Laghetti di Marinello

9.den: Volný den k odpočinku a koupání

10.den: Celodenní výlet na Liparské ostrovy - Vulcano a Lipari (loď ~60 €): busem do přístavu, lodí na Lipari - asi 3 h. prohlídka města, pak lodí na Vulcano, kde asi 2 hod: buď túra na dýmající kráter (~4 €), pak obejití kráteru a prohlídka solfatar a fumarol, nebo koupání v termálním sirném jezírku (~3 €)

11.den: Transfer na letiště v Katánii, let s přestupem do Prahy

Obsah ceny: letenka vč. poplatků, transfery a výlety busem kromě vstupů, 10x nocleh, průvodce

antické divadlo v Taormine vyhlídka nad Castelmola
bazén v kempu pláž u kempu

Ubytování a stravování: Výběr z více možností, některé ovšem v omezeném množství, takže výběr lze zaručit jen dříve přihlášeným – na ubytování se domluvte prosím hned při přihlášení:

V ceně je bydlení ve 2lůžkové ložnici v mobilhomu nebo bungalovu, které mají vždy obytný prostor, kuchyňský kout, koupelnu s WC a dvě 2lůžkové ložnice, z nichž jedna je větší (s manželským dvoulůžkem, ale menší koupelnou), druhá menší (s dvěma oddělenými lůžky, ale větší koupelnou). v ceně je ubytování ve větší ložnici, při obsazení mobilhomu či bungalovu 4 osobami. Na ubytování v menší ložnici poskytujeme slevu.

Dvě osoby, které chtějí bydlet zcela samy, si mohou připlatit dvouprostorový zděný bungalov - ložnice a obytný prostor, tzv. Bilo; tři osoby, které chtějí bydlet samy, si mohou připlatit bungalov či mobilhome tříprostorový - dvě ložničky a obytný prostor, tzv. Trilo.

Pro usnadnění výběru se pokusíme tříprostorový bungalov i mobilhome popsat, viz též náčrtky (Bilo jen pro 2 osoby si lze přibližně představit jako bungalov bez menší ložnice)

Bungalov je zděný (zdivo brání prohřátí přes den) a celkový prostor je větší než v mobilhomech, ovšem má jen 1 příslušenství, v mobilhomech je příslušenství u každé ložnice.Oba druhy ubytování mají jednu z ložnic vždy menší. Menší velikost ložnice je citelnější u bungalovu, neboť v ní není dostatečný odkládací prostorem. Proto je bungalov vhodný zejména pro trojice či čtveřice, které se vzájemně znají a domluví se spolu, menší míra soukromí zde tolik nevadí; dobře ji vyváží celkový větší prostor. Mobilhome bychom mohli naopak doporučit osobám, které se navzájem neznají, rozdíl ve velikosti ložnic není tak velký, spíše si vyberte dle požadovaného typu lůžek (společné, oddělené).

Příplatky a slevy:
● 2 osoby v menší ložnici bungalovu/mobilhomu -500Kč/os
● 1 osoba s jinými dvěma, sama v menší ložnici +2000 Kč
● 2 osoby ve dvouprostorovém bungalovu +2400 Kč/os


HOME CK  >> HOME léto  >> Moře - za poznáním  >> Sicílie
 

Cestovní kancelář Víkend, Palackého náměstí 200/10, 268 01 Hořovice, tel. 311 510 140, fax 311 51 44 96